KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873008
nr 1587 3008
Elise Bergman
(1842-1924), Sverige
Oljemålning, Skogsbacke från Bullersta, Södermanland. Monogramsignerad -98. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 65x55 cm
Gustava Elisabet (Elise) Bergman, svensk bildkonstnär född 1842, död 1924.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:21:30
30/11 19:36:09
1.500 kr
11/12 20:16:31
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elise Bergman
Läs mer om Elise Bergman